top of page

Vücuttaki Ödemler Nasıl Atılır?

Ödem, vücutta damar yoluyla dokulara sızan sıvının neden olduğu şişliklerdir. Vücudunuzun herhangi bir bölümünü etkilese de ellerde, kollarda, ayak bileklerinde, ayaklarda ve bacaklarda daha fazla fark edilmektedir.

Ödem, vücudunuzdaki kılcal damarların dokulara sıvı sızdırması nedeniyle oluşmaktadır. Sızan sıvı, damar çevresindeki dokularda birikmekte ve bölgenin şişmesine neden olmaktadır. Kalp, karaciğer ve böbrek hastalıklarında ortaya çıkan ödem, vücuttaki fazla sıvıyı tutan tuzun atılamamasından kaynaklanmaktadır. Hafif ödem vakaları çok uzun süre aynı pozisyonda oturmak veya yatmaktan,aşırı tuzlu yiyecek yenmesinden, adet öncesi hormonal değişimden ve hamilelikten kaynaklanmaktadır.

Vücuttaki ödemi atmak istiyorsanız size şu tarifi öneriyoruz :

15-20 adet kiraz sapı

1 avuç mısır püskülü

1 tatlı kaşığı karahindiba

1 adet elma

1 tatlı kaşığı tarçın (isteğe göre)

2 adet kakule

1 tatlı kaşığı beyaz çay

2 parça karanfil

Yaklaşık bir litre suya elmalar doğranır. Tarçın,karanfil ve kakule beş dakika kaynatılır.Ateşi kapatıp beyaz çay, karahindiba çayı,15-20 adet kiraz sapı ve mısır püskülü ortalama 4-5 dakika demlenir ve süzüldükten sonra gün boyu isteğe göre sıcak veya soğuk olarak tüketilir.

Tüm detoks tariflerini deneyip bir türlü incelemediğinizdem şikayet ediyorsanız Emine Esen Güzellik Merkezi’nde uygulanan Lenf Drenaj masajını tercih edebilirsiniz. Lenf Drenaj, vücudumuzdaki özel bir venler ağı ile kan damarlarına dökülmüş olan sıvının vücuttan atılması için uygulanan bir işlemdir. Canlı oluşumların dokularında yer alan ve vücuttaki sıvının dengesini sağlamakta olan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran işlemim adı lenfatik sistemdir. Lenf Drenaj cihazı ise vücuttaki lenfatik sistemini besler ve sıvı dolaşımını hızlandırır. Lenf Drenaj cihazı ile parmak uçlarından yukarı bölgelere doğru, düzenli aralıklarla baskı uygulanarak, Lenf Drenaj etkisi sağlanır.

Lenf Drenaj hakkında daha fazla bilgi almak için Emine Esen Güzellik Merkezi’ni arayarak ücretsiz şekilde bilgi alabilirsiniz!

33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page