top of page

Kaş Kontürü Nedir? Kaş Kontürü Hakkında Her Şey!

Güncelleme tarihi: 14 Şub 2020

Kaş, yüzdeki ifadeyi ve mimikleri tümüyle belirgin kılan bir yapıdır. Gelişen kaş kontürü uygulaması sayesinde, kişiye göre değişen renk ve seyreklik, kişinin istediği ve yüz şekline uyacak şekilde tasarlanabilmektedir.


Kaş kontürü, kaşların arasındaki seyrek kısımlara, kişinin kaş kıllarına uygun renkte kaş kılı görünümlü çizgilerin yerleştirilmesi işlemine denilmektedir. Yani aslında kaş çerçeveniz tamamı ile boyanmamakta ve kaş kıllarınızın yanına kaşlarınız ile aynı renkte ve aynı yönde kıllar çizilmektedir. Kalıcı makyaj boyaları kullanıldığı için, dövme gibi tamamen kalıcı bir işlem olmamakla birlikte uzun süreli kullanılabilir.


Kaş kontürü, kişiye özel tek kullanımlık iğneler ile seyrekleşmiş kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik kalıcı makyaj boyalarının yerleştirilmesi işlemidir. Cildin çok derinlerine değil, bir alt katmanına uygulanmaktadır. Uzun süre kalıcılığını korur.

Yüz için üretilmiş organik kalıcı makyaj boyaları ile yapılan kaş kontüründe amaç kaşınızı tamamen doldurmak değil, seyrek kısımlara kaşlarınızla aynı yönde kıl çizilmesidir. Dövme tamamen kalıcı bir işlemken, kaş kontürünün tamamen kalıcı olduğunu söyleyemeyiz. Bu sebeple de iki uygulama arasında belirgin farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz.En çok dikkat etmeniz gereken durumlardan birisi ise elbette bu işlemi bir uzmana yaptırmak. Tamamen kalıcı bir işlem olmasa bile ortalama iki veya üç yıl kalıcılığını koruyan bu işlemin kötü olmasını kimse istemez. Bir diğer dikkat etmeniz gerek konu ise kaşınızın tasarlanması olmalıdır, kaşınıza önce bir taslak çizilecektir ve bu çizimin içinize sindiğinden emin olmadan bu işlemi yaptırmamanızı tavsiye ederiz. Bir uzmanla çalışmanın, bütün sorularınıza ve sorunlarınıza yanıt bulacağınız anlamına geldiğini de hatırlatmak isteriz.


Kaş kontüründe işlem bittiği andan itibaren rutin hayatınıza dönebilirsiniz. İşlem sonrası kaşlarınızı iki, üç gün sudan uzak tutmak uygulamanın tam oturması için iyi olacaktır. Ayrıca işlem cilt altına uygulandığı için bir süre mikrop alımına açık olabilir. Bu sebeple işlem sonrasında minimum on gün kaşlarınıza herhangi bir makyaj veya cilt ürünü uygulamanız tavsiye edilmemektedir.


Yaptırmayı düşündüğünüz tüm işlemleri mesleğinde profesyonel konuma gelmiş kişilere yaptırmaya özen gösterin. Unutmayın ki kaş kontürü temel bir ihtiyaç değil, iyi görünmek ve iyi hissetmek için yaptırdığınız bir işlem bu yüzden de uygulama sonunda iyi hissetmek için profesyonel kişilerle çalışmanızı tavsiye ederiz.

22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page